Diyarbakır'da 3 sporcunun olimpiyatlarda şanlı bayrağı temsil edeceğini bildiren Kasapoğlu, onlara inandıklarını vurguladı.

"Birlik ve kardeşlik ruhu burada"

Sporun her alanında yeni yıldızları hep birlikte yetiştireceklerini belirten Kasapoğlu, her türlü imkanı seferber etmeye devam edeceklerine işaret etti.

Burada birlik, kardeşlik tablosunun olduğunu anlatan Kasapoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İşte birlik ve kardeşlik ruhu burada. Biz el ele verdiğimizde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir şer odağı duramadı, duramayacak. Ne engel çıkarırlarsa çıkarsınlar. Ne araçlarla ne oyunlarla gelirlerse gelsinler. Hiçbir şekilde kardeşliğimiz, birliğimizin, inancımızın karşısında. Sindiremediler, sindirmeyecekler, engelleyemediler, engelleyemeyecekler. Bu şanlı bayrak, kardeşlik ruhu ilelebet bu coğrafyada payidar olacak.

Kardeşliğin gücünü sevginin, şefkatin, merhametin, adaletin, hakkaniyetin gücünü tüm şer odaklarına tüm karanlık odaklara hep birlikte bir olarak haykırmaya devam edeceğiz."

Bakan Kasapoğlu, uçurtma şenliğini Türkiye genelinde Dünya Çevre Günü münasebetiyle 81 ilde düzenlediklerini aktararak, "Ama biz Hani'yi tercih ettik. İyi ki tercih etmişiz. İyi ki varsınız." ifadelerini kullandı.

"Önümüzdeki yıl 17 ilçemizin tamamı şantiyeye dönecek"

Vali Münir Karaloğlu da Bakan Kasapoğlu'nun 17 ilçenin tamamında gençlik ve sporla ilgili hazırlanan bütün projelere destek verdiğini kaydetti.

Karaloğlu, şöyle konuştu:

"Önümüzdeki yıl gençlik ve spor hizmetleri bakımından 17 ilçemizin tamamı şantiyeye dönecek. Bu yatırımlar tamamlandığında Diyarbakır'da inşallah her bir gencimize dokunacak, her bir gencimizi kötülüklerden ve kötü niyetli insanların şerrinden koruyacak güzel işler ve hizmetler yapacak tesislere kavuşmuş olacağız."

Hani'de yapılacak yatırımlara da değinen Karaloğlu, Bakanlığın desteğiyle gençlere hizmet etmeye devam edeceklerini anlattı.

Çocuklarla uçurtma yaptılar

Daha sonra Bakan Kasapoğlu ve beraberindekiler çocuklarla uçurtma yaptı ve paraşütçülerin gösterisini izledi.