HABERARŞİVİ
 • 3

  ARALIK

  BELGENET Eğitici Eğitmenleri için düzenlenen seminerler devam ediyor.

  BELGENET Eğitici Eğitmenleri için düzenlenen seminerleri 01-03 Aralık 2018 tarihleri arasında Antalya ilinde düzenlendi.

 • 27

  KASIM

  E-Devlet Hizmetlerimizin Eğitimi Verildi

  E-lisans, E-vize, E-spor kart, Sporcu bilgi formu, Kulüp bilgi formu, Veli izin belgesi, İlişiksiz belgesi-Bonservis ve Sportif ceza işlemleri E-Devlet üzerinden hizmete sunulmuştur.

 • 23

  KASIM

  OKUL SPORLARI KROS MÜSABAKALARI SONA ERDİ

  Toplamda 3 kategoride 435 sporcunun katılımı ile yapılan müsabakalar Büyük bir çekişmeye sahne oldu.

 • 31

  EKİM

  OKUL SPORLARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN KATILIM

  Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Okul Sporları Faaliyet Programı kapsamında yapılacak olan yeni sezon müsabakaları öncesi değerlendirme ve sezon takvimini sunmak adına 31 Ekim 2018 Çarşamba günü Saat 10:00’da Diyarbakır Büyük şehir Öğretmen Evi konferans salonunda ilimiz Beden Eğitimi Öğretmenleri ile toplantı yapıldı.

 • 25

  EKİM

  29 Ekim Cumhuriyet Halk Koşusu Sona erdi

  Cumhuriyetimizin 95. Yıl dönümü kutlamaları kapsamında; İl Müdürlüğümüz tarafından 25 Ekim 2018 tarihinde Seyrantepe Spor Kompleksi Kros alanında düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kros müsabakaları ve halk koşusuna ilgi büyük oldu.

 • 19

  EKİM

  Amatör Spor Haftasında Sporun Enleri Belli Oldu

  08-14 Ekim 2018 Tarihleri arasında İlimizde Organize edilen Amatör Spor Haftası Etkinlikleri sona erdi.

 • 18

  EKİM

  Gençlik Festivali Başlıyor

  #Diyarbakırgenclikfestivali Diyarbakır Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Okçular Vakfı'nın desteğiyle bölge gençlerini sanat, spor ve eğlenceyle buluşturmak amacıyla düzenlenecek olan "Ziraat Gençlik Festivali"nin hazırlıkları sürüyor.

 • 10

  EKİM

  AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ START ALDI.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası programı Diyarbakır'da Start Aldı.

 • 8

  EKİM

  ŞAMPİYONLARIN İZİNDE

  Şampiyonların İzinde Projesi, farklı branşlarda spor hayatını sürdüren sporcuların, alanlarında ulusal veya uluslararası başarılar elde etmiş üst düzey sporcularla bir araya getirilerek bu kişilerin bilgi ve tecrübelerinden yararlanmalarını sağlamayı ve yıldız adaylarının spor hayatlarına katkı sağlamalarını amaçlayan bir gençlik ve spor projesi olarak hayata geçiriliyor.

 • 3

  EKİM

  2018 – 2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YETENEK TARAMASI BAŞLIYOR

  19 Nisan 2016 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanarak yürürlüğe giren “İş Birliği Protokolü” gereğince ülkemizde 3. Sınıfta eğitim gören öğrencilere Sportif Yetenek Taraması kapsamında ölçüm yapılması kararlaştırılmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın açıkladığı 100 günlük eylem Planı doğrultusunda ülkemizde 1.000.000 öğrencinin taranması hedeflenmiştir.

 • 3

  EKİM

  SPOR TIRMANIŞI TEMEL SEVİYE EĞİTİMİ DİYARBAKIR BAŞVURULARI

  Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından 17-21 Ekim 2018 tarihleri arasında Diyarbakır’da Spor Tırmanış Temel Seviye Eğitimi gerçekleştirilecektir.

 • 14

  EYLÜL

  SPOR MASÖRÜ GELİŞİM SEMİNERİ PROGRAMI

  13-17 EKİM 2018 TARİHLERİ ARASINDA ANTALYA (KEMER) İLİNDE SPOR MASÖRÜ GELİŞİM SEMİNERİ YAPILACAKTIR.

 • 2

  AĞUSTOS

  ATLETİZMDE HEYECAN SONA ERDİ

  İlimizde Diyarbakır’da iki gün süren Naili Moran Atletizm Bölge müsabakaları tamamlandı.

 • 2

  TEMMUZ

  YAZ SPOR OKULLARI START ALDI.

  Diyarbakır’da toplam 30 branşı kapsayan yaz spor okulları açıldı. Yüzme dışındaki tüm branşların ücretsiz olduğu etkinlikler, yaz sonuna kadar devam edecek.

 • 14

  HAZİRAN

  AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE PARA YARDIMI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğümüz tarafından 88 Amatör Spor Kulüplerimize Nakdi para yardımında bulunuldu.