HABERARŞİVİ
 • 16

  OCAK

  Okul Sporları Masa Tenisi Müsabakaları Başladı

  Genç Erkekler ve Kızlar Okul Sporları masa tenisi müsabakaları İl Müdürlüğümüz Antrenman Spor Salonunda hız kesmeden devam ediyor.

 • 15

  OCAK

  Diyarbakırlı Meryem BEKMEZ den yeni Türkiye Rekoru

  13 Ocak 2018 tarihinde İstanbul ilinde yapılan Spor Toto Yürüyüş Salon Türkiye Şampiyonasında Meryem BEKMEZ adlı sporcumuz 5000 metrede 21:54.20 derecesiyle Gençler ve Büyükler Türkiye rekorlarını yenilemiştir.

 • 11

  OCAK

  Atletizm Kros Final Müsabakalarında büyük heyecan

  Milli Eğitim Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü Arasında imzalanan protokol kapsamında,2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Okul Sporları Yıldızlar ve Gençler (A-B) kategorisi; İlimiz Seyrantepe Tartan Pistinde, 13 ilçede dereceye giren 69 okul takımı ve ferdi sporculardan oluşan 390 sporcunun büyük çekişmeye sahne olduğu müsabakalarının açılışı, İl Müdürümüz Mehmet DEMİR tarafından yapıldı.

 • 11

  OCAK

  Okul Sporları Genç Erkekler Basketbol (A_B) Kategorilerinde Şampiyonlar Belli Oldu

  Basketbol Genç Erkekler (A) kategorisi okul sporları müsabakası 26 takımın katılımıyla Bağlar Belediye Spor Salonunda; (B) Kategorisi 15 takımın katılımıyla Köşkler Mahallesi Spor Salonunda oynanan Final maçlarıyla sona erdi.

 • 2

  OCAK

  İlimizde Oynanan Genç Erkekler ve Genç Kızlar Futsal Grup Müsabakaları Sona Erdi

  28 Aralık 2017 Perşembe günü saat 17:00 de teknik toplantı ile başlayıp, 29-31 aralık 2017 tarihleri arasında oynanan grup müsabakaları; Seyrantepe Spor Salonunda Erkekler,Köşkler Spor Salonunda ise kız takımlarının mücadele ettiği karşılaşmalara, 12 erkek takımı ve 11 de kız takımı toplamda 23 takım 276 sporcu antrenör ve idareci katılım sağladı.

 • 27

  ARALIK

  Hentbolda Kız ve Erkek Takımlarız Türkiye Çeyrek Finallerinde

  Şanlıurfa ilinde yapılan Anadolu Yıldızlar ligi Hentbol müsabakalarında kız ve erkek Hentbol takımlarımız başarılı bir performans sergileyerek Elazığ ilinde düzenlenecek olan çeyrek finallere katılmaya hak kazanmışlardır.

 • 26

  ARALIK

  Okul Sporları Voleybol Genç Erkeklerde Şampiyon Belli Oldu

  Voleybol Genç Erkekler(A) kategorisi okul sporları müsabakaları 18 takımın katılımıyla Seyrantepe Spor Salonunda Ahmedi Hani Anadolu Lisesi ile Spor Lisesi arasında oynanan final maçı ile sona erdi. Final maçını Ahmedi Hani Anadolu Lisesi kazandı.

 • 22

  ARALIK

  Diyarbakırlı Dünya 3.sü Milli Judocumuz Cihan ÖZKAYA İl Müdürlüğümüzde

  2-3 aralık 2017 tarihinde İstanbul'da yapılan 11. Büyükler Dünya Kurash şampiyonasında 3. olup Bronz madalya kazanan Dİyarbakır'lı Cihan ÖZKAYA, İl Müdürümüz Mehmet DEMİR tarafından makamında kabul edilerek ödüllendirildi.

 • 22

  ARALIK

  Okul Sporları Yıldız Erkeklerde Şampiyon Ted Koleji

  Okul Sporları Yıldız Erkekler Basketbol müsabakaları Köşkler Mahallesi Spor Salonunda TED Koleji İle Ortadoğu Koleji arasında oynanan final maçıyla sona erdi. Final maçını kazanan TED Koleji ve diğer tüm takımlarımızı tebrik ederiz.

 • 20

  ARALIK

  Bakanlığımızın Bu Haftaki SPOR İLE HAYATA GÜLÜMSE Projesinde Diyarbakırlı Çocuklarımız Yer Aldı

  Gençlik ve Spor Bakanlığımızca hayata geçirilen "Spor İle Hayata Gülümse" projesinin bu haftaki programında Diyarbakır'dan İstanbul'a giden çocuklarımız Anadolu Efes ile Baskonia arasında oynanan Euroleague karşılaşmasını tribünden izlediler.

 • 18

  ARALIK

  Basketbolda Rüzgar Gibi Estik

  Siirt'te yapılan Analig Basketbol Erkek ve Kız takımlarımız rakiplerini yenerek gruplarını birinci sırada tamamlayıp Gaziantep'te yapılacak olan çeyrek finale katılmaya hak kazandılar.

 • 15

  ARALIK

  Bolu Gençlik Merkezi Kampında Ödül Alan Gencmiz

  Bolu Aladağ kampında üstün başarı göstererek ödüllü kamp memnuniyeti anketinde dereceye girip ödül kazanan Muhammet Ali KOR'a, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü adına İl Müdürümüz Mehmet Demir tarafından makamında kabul edilerek ödüllendirildi.

 • 15

  ARALIK

  Hukuk Müşaviri Sayın Remzi SALAN İl Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

  Spor Genel Müdürlüğü Hukuk Müşavirimiz sayın Remzi SALAN Tesislerimizde ve İl Müdürlüğümüzde değerlendirmelerde bulundu.

 • 6

  ARALIK

  Okul Sporları Futsal Grup Maçları Tam Gaz Devam Ediyor

  İl Müdürlüğümüz tarafından başlatılan Okul Sporları Futsal grup maçları hız kesmeden tam gaz devam ediyor.

 • 5

  ARALIK

  Judoda Dünya Üçüncüsü Olduk

  Diyarbakır’da son günlerde sportif başarılara bir yenisi daha eklendi. 11. Büyükler Dünya Kurash Şampiyonası’nda Cihan ÖZKAYA Dünya üçüncülüğünü kazanarak bronz madalyanın sahibi oldu.