HABERARŞİVİ
 • 14

  EYLÜL

  SPOR MASÖRÜ GELİŞİM SEMİNERİ PROGRAMI

  13-17 EKİM 2018 TARİHLERİ ARASINDA ANTALYA (KEMER) İLİNDE SPOR MASÖRÜ GELİŞİM SEMİNERİ YAPILACAKTIR.

 • 2

  AĞUSTOS

  ATLETİZMDE HEYECAN SONA ERDİ

  İlimizde Diyarbakır’da iki gün süren Naili Moran Atletizm Bölge müsabakaları tamamlandı.

 • 2

  TEMMUZ

  YAZ SPOR OKULLARI START ALDI.

  Diyarbakır’da toplam 30 branşı kapsayan yaz spor okulları açıldı. Yüzme dışındaki tüm branşların ücretsiz olduğu etkinlikler, yaz sonuna kadar devam edecek.

 • 14

  HAZİRAN

  AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE PARA YARDIMI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğümüz tarafından 88 Amatör Spor Kulüplerimize Nakdi para yardımında bulunuldu.

 • 4

  HAZİRAN

  İL SPOR MERKEZLERİ AÇILIYOR

  YÜZMENİN DIŞINDA İL SPOR MERKEZLERİ ÜCRETSİZ OLACAK”

 • 4

  HAZİRAN

  BİLARDO 2. KADEME ANTRENÖRLÜK KURSU

  KURS, AÇILIŞ VE KAYIT PROGRAMI 1- Diyarbakır‘da yapılacak olan Bilardo 2.Kademe Antrenör Yetiştirme Kursu açılış ve kayıt işlemleri 29 Haziran 2018 tarihinde 08.30-12.30 saatleri arasında Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılacaktır. 2- Açılış merasimi sonrasında genel bilgilendirme ve kursa katılım için gerekli evrakların kontrol edilmesi ve teslim alınması işlemleri gerçekleştirilecektir. 3- İstenen evraklarda eksik ve/veya hata olması durumunda adayların kayıt işlemleri sırasında düzeltmesi ve eksikliklerin tamamlanması istenecektir. Kayıt işlemleri bitinceye kadar belgelerindeki eksik ve hataları tamamlamayan adayların başvuruları geçersiz sayılarak kursla ilişiği kesilecektir.

 • 24

  MAYIS

  YÜZÜCÜLERİMİZDEN ÖNEMLİ BAŞARI

  Anadolu yıldızlar liği Türkiye finallerinde kız ve erkek takımlarımız ilk defa önemli başarılar elde ettiler.

 • 19

  MAYIS

  19 Mayıs Atatürk'ü anma , Gençlik ve spor Bayrami Çoşkulu geçti

  Diyarbakır'da, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'nun katılımıyla 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenlerle kutlandı. Valilik önünde düzenlenen törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Törene katılan vatandaş ve öğrencilerin bayramını kutlayan Bakan Soylu, spor müsabakalarında dereceye giren sporculara ödüllerini verdi, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 • 9

  MAYIS

  70 BİN ÖĞRENCİYE YETENEK TARAMASI

  Türkiye genelinde başlatılacak ve önümüzdeki 10 yıl içerisinde her yıl 1500 elit sporcunun kazandırılmasına yönelik Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının ortaklaşa düzenlediği Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi 07 Mayısta Diyarbakır da start aldı.

 • 7

  MAYIS

  OKUL SPORLARI PUANLI ATLETİZM YILDIZLAR GRUP MÜSABAKALARI İLİMİZDE YAPILDI

  2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Okul Sporları Puanlı Atletizm Yıldızlar Grup Müsabakaları 05-06 Mayıs 2018 tarihleri arasında ilimizde yapıldı.

 • 27

  NİSAN

  OKUL SPORLARI FUTBOL YILDIZLAR KIZ-ERKEK YARI FİNAL MÜSABAKALARI İLİMİZDE START ALDI

  2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları Futbol Yıldızlar Kız-Erkek Yarı Final Müsabakaları 16 takım ve 256 sporcu katılımı ile ilimizde start verildi.

 • 6

  NİSAN

  Okul Sporları Bisiklet Müsabakaları Dicle Üniversitesi Kampüs Alanında Gerçekleşti

  Dicle Üniversitesi kampüs alanında gerçekleşen okullar arası bisklet müsabakaları yoğun bi katılım ile gerçekleşmiştir. Dereceye giren okul ve sporculara ödülleri düzenlenen ödül töreni ile verildi.

 • 4

  NİSAN

  Geleneksel Bilardo Şampiyonası Sona Erdi

  Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve büyük ilgi gören Bilardo Şampiyonası sona erdi. Zevkli ve çekişmeli mücadelelere sahne olan turnuvada Erkan Aktı birinci oldu.

 • 29

  MART

  Uluslararası Karete Şampiyonasında 3. Olan Sena İl Müdürlüğümüzde

  Ukrayna'nın Khakrov şehrinde düzenlenen Uluslararası Karate Turnuvasında 3. olan Sena KIZILASLAN İl Müdürümüz Mehmet DEMİR tarafından makamında kabul edilerek ödüllendirildi.

 • 27

  MART

  Diyarbakırlı Miili Gururumuz Meryem BEKMEZ'den yeni bir rekor

  Diyarbakırlı Milli Sporcumuz Meryem Bekmez, Dudince EA Permit Yürüyüş yarışmasında 10km U20 kadınlar kategorisinde 45:16 derecesi ile 16 yıldır kırılamayan rekoru kırarak EA Permit Yürüyüş Yarışması'nda şampiyon oldu.