Okul Sporları Yıldız Kız-Erkek Futbol müsabakaları sona erdi.

Okul sporları Yıldız Erkek-Kız Futbol Müsabakaları Müdürlüğümüz Seyrantepe 1. No lu Sentetik Sahada büyük bir katılım ile sona ermiştir.

13 MART 2018 / Özkay TURAN
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Milli Eğitim Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Okul Sporları Futbol Yıldız Erkekler ve Kızlar Mahalli Müsabakaları, 13 Şubat–12 Mart 2018 tarihleri arasında ilimiz Seyrantepe 1 No’lu Sentetik Sahada büyük bir katılım ile yapılmıştır.

          Müsabakaların ilk ayağı olarak görülen Okul Sporları İlçe Müsabakaları, Toplamda 13 ilçede  Okulların katılımı ile start almış olup; Bu ilçelerde dereceye giren takımların İlimizde yapılan Mahalli Müsabakalara dahil edilmesiyle birlikte maçlar büyük bir şölene sahne olmuştur. 28 gün boyunca İlimiz Seyrantepe 1 No’lu Sentetik Sahada  ter dökülen müsabakalar, Final maçlarının ardından gerçekleşen ödül töreniyle birlikte sona ermiştir.

          Müsabakaların Ödül Törenine katılan İl Müdürümüz Mehmet DEMİR, yaptığı konuşmada; ‘’Bu yıl hayata geçirdiğimiz Okul Sporları İlçe yarışmalarının ardından, İlimizde gerçekleşen Yıldızlar Futbol Final Müsabakalarının büyük bir katılım ile yapılması, Sporcularımız ve Geleceğimiz adına bizleri mutlu etmiştir. Müsabakalara katılım sağlayan tüm Okullarımıza teşekkür eder, Derece elde eden Okullarımızı tebrik ederim’’ dedi.
Dereceye giren okullar şöyle sıralanmıştır:
Erkeklerde
1-) Şehit Jandarma Üsteğmen Tevfik Pehlivan Ortaokulu
2-)Diclekent Ortaokulu
3-) İ.M.K.B Hattat Hamid Aytaç Ortaokulu
4-) Mevlana Halit Ortaokulu

 

Bayanlarda
1.)Bismil Ambar Ortaokulu
2.)Akşemsettin Ortaokulu
3.)Kocaköy Ortaokulu
4.)Fevzi Çakmak Ortaokulu