Kulüplerarası İl İçi Halk Oyunları Yarışmalarında Dereceye Giren Takımlar Belli Oldu

2-3 Mart 2018 tarihleri arasında Mardin Yolu Köşkler Mahallesi Spor Salonunda, Diyarbakır Valiliği ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde yapılan Halk Oyunları Düzenlenmeli ve Düzenlemesiz dalda dereceye giren takımlar belli oldu.

5 MART 2018 / Özkay TURAN
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanlığının 2017-2018 Sezonu Faaliyet Programında yer alan kulüplerarası Geleneksel Düzenlemeli – Düzenlemesiz Dal Yarışmaları 02-03 Mart 2018 tarihlerinde Diyarbakır Valiliği ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Koordinatörlüğünde Mardin Yolu Köşkler Spor Salonunda yapıldı.
Renkli görüntülerin sahnelendiği yarışmalarda 10 Kulüp dereceye girmek için yoğun çaba sarf etti. Seyircilerinde Büyük ilgi gösterdiği yarışmalara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet DEMİR, Gençlik Hizmetleri Spor Şube Müdürü Akın ERİM, Bağlar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Umut AKGÜL,Bağlar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Umut ÖZEKİNCİ, Kayapınar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Enver KIZIL, Yenişehir Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Muzaffer ÖZEL,Aile ve Sosyal Politikalar Müdür Yardımcısı Rıfai YILDIRIM ve Çok Sayıda Protokol Üyeleri Katıldı.

Kategorilerinde başarılı olan takımlar 31 Mart – 1 Nisan 2018 tarihlerinde Bingöl İlinde düzenlenecek olan Halk Oyunları Grup yarışmalarındaİlimizi temsil etmeye hak kazanmışlardır.

 

Kulüpler arası Hak Oyunları Yarışmalarında Sonuçlar:

Geleneksel Düzenlemeli Dal Yarışmalarında

Büyüklerde; Yenişehir HEM GSK

Gençlerde;Yenişehir HEM GSK

Yıldızlarda;Yenişehir HEM GSK

Miniklerde; Fatih Lisesi GSK

Geleneksel Düzenlemesiz Dal Yarışmalarında;

Büyüklerde; Yenişehir HEM GSK

Gençlerde;Kayapınar HEM GSK

Yıldızlarda; Halay GSK

Miniklerde; Anatolia GSK